FATE – wersja demo

Poniższy poradnik prezentuje podstawy FATE – systemu opracowanego przez Roberta Donoghue i Freda Hicksa z wydawnictwa Evil Hat Productions. FATE powstał w oparciu o mechanikę FUDGE autorstwa Stefana O?Sullivana z Grey Ghost Press. Znajdziesz tu podstawowe reguły FATE, przycięte w taki sposób by mogły pełnić rolę pełnoprawnego wprowadzenia w system.

FATE Quickstart jest podzielony na trzy rozdziały. Pierwszy, zatytułowany ?Podstawy? ma za zadanie wyjaśnić wszystkie kluczowe terminy związane z mechaniką oraz sposobem jej wykorzystania. Znajdziesz tu również bardzo obszerny opis aspektów ? kluczowego narzędzia, będącego sercem systemu. Drugi rozdział to ?Mechanika?. Opisano w nim sposoby wykonywania testów oraz rozstrzygania konfliktów oraz informacje dotyczące tworzenia postaci niezależnych. W ostatnim, czyli ?Tworzeniu postaci? znajdziesz informacje potrzebne do wykreowania własnego bohatera. Całość w zupełności wystarczy do rozpoczęcia pierwszej sesji w FATE.

 * * *

Z myślą o graczach, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować swoich sił w FATE opracowaliśmy wersję demo trzeciej edycji systemu. Znajdziecie w niej wszystko, co jest potrzebne do stworzenia postaci i rozpoczęcia gry. Jest dostępne pod poniższym linkiem:

Reklamy

3 comments

  1. Odkąd pierwszy raz miałem okazję poczytać o FATE i jego rozwiązaniach opartych na aspektach, wiedziałem że to będzie mój faworyt. Od tego też czasu nie udało mi się znaleźć streszczonych informacji na temat rozwiązania kwesti Magii, różnego rodzaju rytuałów, modłów itp. Czy FATE raczej nie jest kierowany pod tym kątem rozgrywki, czy to zwyczajnie moje niedopatrzenie ? Może w jednym z kolejnych artykułów dało by się przybliżyć te kwestie ?

  2. FATE przeczytałem dopiero około tydzień temu i od tego czasu bardzo mi się spodobał, streszczenie reguł to świetny pomysł. Co do zasad magii, rytuałów itd można znaleźć je w Dresden Files RPG. Pozdrawiam.

  3. Pingback: Goryle w dwupłatowcach wracają! » Fate RPG


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s