Ostatni numer Fate Codex i zapowiedzi na nowy rok

Cover - SmallOczywiście chodzi o ostatni numer 2014 roku. Tym samym pierwszy tom periodyku poświęconego mechanice Fate zamknął się w siedmiu wydaniach. Co znajdziecie w grudniowym numerze?

  • Action as Intent: Discover in Fate Core – artykuł redaktora naczelnego, który raz jeszcze pochyla się nad podstawowymi akcjami w Fate, tłumaczy na jak wiele sposobów można dzięki nim używać umiejętności.
  • Heel Heat – opowiadanie o pół-profesjonalnych zawodnikach wrestlingu wraz z mechanicznymi rozpiskami występujących w nim bohaterów,
  • Adding Reality to Your Fantasy – garść porad o tym jak prowadzić kampanię w klimatach reality show,
  • SPIRITs – quick start adventure mocno inspirowany Incepcją – gracze wcielają się w specjalistów, którzy na zlecenie wnikają w sny zmieniając.

Oprócz tego Mark Diaz zdradza plany na rok 2015. W planach jest wydanie 10 numerów, w których pojawić się mają materiały wykorzystujące Deck of Fate oraz gotowe do gry mapy. Gotowe do wykorzystania przygody mają też stać się dłuższe niż w poprzednich numerach i zawierać jeszcze więcej materiałów settingowych.

Zapowiada się więc, że w nowym roku fani mechaniki Fate nie będą mogli narzekać na brak materiałów do swojego ulubionego systemu.


Fate Codex to internetowy magazyn poświęcony mechanice Fate wydawany przez wydawnictwo Magpie Games. Jego utrzymanie jest możliwe dzięki zbiórce w serwisie Patreon, w której patroni deklarują jaką kwotą pragną wesprzeć kolejne wydania. W przypadku Fate Codex wystarczą 2 dolary, aby zapewnić sobie dostęp do kolejnych numerów magazynu.

Poprzednie wydania można kupić na stronie wydawnictwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s